MuConstanta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MuConstanta

MuConstanta
 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.

Go down 
5 posters

Merita Jumper sa fie GM !?
Da
O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Vote_lcap60%O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Vote_rcap
 60% [ 3 ]
Nu
O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Vote_lcap40%O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Vote_rcap
 40% [ 2 ]
Total Votes : 5
 
Poll closed

AuthorMessage
KIcKeR




Posts : 25
Join date : 2010-01-04
Age : 34
Location : Constangeles

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 8:45

Nu am postat la PLANGERI ADMINI pentru ca nu este suficient de important, dar dupa cum urmeaza, voi afisa MOTIVELE
1. Faci event si nu anunti premiile
2. Faci Quizz sau Trivia (multi nu stiu diferenta) pe PM pe motiv ca nu are lumea zen, imposibil sa nu ai zen ma rog... si NU faci print-uri pe motiv "am anuntat de la inceput ca nu fac poze" lenea e cucoana mare
3. Dai disable chat pe motiv ca a zis cineva "event de cacat" ? a gresit cu ceva? a avut dreptate totatala si asta a fost parerae tuturor doar ca el a avut curaj s-o zica

+Ca am inteles ca a dat un ban domnului -Toby- pe motiv ca i-a ranit orgoliu ca l-a contrazis si i-a cautat nod in papura

Acum pentru jumper: Asteapta-te sa fii injurat la comportamentul tau, si nu reationa urat, e ceva de asteptat... Te portzi cum te portzi... primesti TIR-uri intregi de organe masculine.

Cer scoaterea GM-ului domnului Jumper pe motiv ca NU POATE... un om cand nu poate, nu ii ceri mai mult. Alex, incearca sa vorbesti cu Rasko sa vina admin, sau cu cineva care stie sa faca atmosfera nu numai prin eventuri Smile

1. More thing, unde a disparut kundum? ca am inteles ca te-ai intalnit 'accidental' cu baietii pe'acolo, probabil erai in trecere... (asta e o acuzare nefondata) sa fie oare doar o coincidenta ca si ieri si azi erai acolo ?


Last edited by KIcKeR on Sun 13 Feb 2011 - 9:03; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://xkickerx.hi5.com
aburelu




Posts : 10
Join date : 2011-02-10

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 8:57

Smile)))))))))))))))))))))))))))

raspuns : DAAAAAAA
Back to top Go down
KIcKeR




Posts : 25
Join date : 2010-01-04
Age : 34
Location : Constangeles

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:05

Aburelu: esti amabil sa ARGUMENTEZI raspunsu!? in afara de esti in guilda cu ImmortaL si aveti o relatie de amicitie?
Back to top Go down
http://xkickerx.hi5.com
Guest
Guest




O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: ...   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:06

Sa raspund si eu? ^^
1. Am anuntat.
2.Da, unii mai ales cei mici nu au zen pentru post... iar pentru event pregatisem 25 de intrebari si nu aveam chef sa fac 25 de printuri...
3.A avut dreptate? daca 3,4 sunt cei care au considerat asta, ei nu reprezinta majoritatea...

"domnu' toby" aluat ban pt "limbaj"

P.S: nu am cum sa fiu pe placul tuturor...e clar ! Basketball
Back to top Go down
Balkanik




Posts : 16
Join date : 2011-02-11

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:14

OK majoritatea care joaca mu au vazut un exemplu corect de event,sau chiar au organizat fiind admini.

te rog ALEX sa citesti atent tot ce am descris eu pe etape




Cand faci o trivia,daca ITI E LENE SA FACI SCREEN si ne ceri sa dam raspunsurile pe pm degeaba le dai.


Exact cum s-a intamplat pe etape.
1.A intrat jumper on ne-a intrbat ce event vrem (s-a ales trivia)
2.Ii sugerez sa dam raspunsurile pe pm intrucat nu aveam zeni,a spus ca nu vrea pe pm sa facem rost de zeni,ca NU ARE CHEF SA FACA SCREEN CA DOVADA
3.Prima intrebare,care de fapt nu e intregare,e o ghicitoare luata de pe cine stie ce ghicitori.ro,raspund 2 playeri pe post.ne trezi pe global ca castiga nush cine care ii daduse pm (LOL)
4.ne revoltam toti playerii,hotaraste el sa accepte doar raspunsurile pe pm,doar ca playerii vroiau dovezi (sigur ca nu le avea)
5.incepe sa faca o faza gen " imi iau jucariile si plec" (nu mai avea chef de event)
6.ii atrag atentia ca astea nu-s intrebari de trivia sunt ghicitori
7.din trivia o da in scrabble (ne da nush ce cuvant,la care tot pe pm s-a raspuns)
8.s-a revoltat tot serveru (aproape) a zis ca face alt event,si nici pana in clipa de fata nu l-a facut.

Ca admin ca sa faci event trivia mi se pare logic sa ai in vedere:
1.un set de intrebari pregatit daca nu ai inspiratie (el a avut ghicitori si cuvinte intortchiate)
2.anunti playerii ca sa stie pe ce joaca (el nu a anuntat nimica ca premiu,doar ca sunt 20 de intrebari si atat)
3.serverul fiind dotat cu /post sistem si Ti-e lene sa faci ss ca dovada,lasi eventu sa se desfasoare pe /post (el a vrut pe pm)
4.Daca ai un event ratat,incerci sa repari situatia macar

Ok,remove nu v-a primi,ca administrator nu iti vei demite gm-ii pt o greseala,pt ca stii ca ei se pot descurca si o pot face mai bine.
Back to top Go down
ALEX
Admin
Admin
ALEX


Posts : 130
Join date : 2009-12-28

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:15

Topic inutil,adminul ii va ramane.
Dar am sa vb cu el in leg cu unele chestii.
Back to top Go down
KIcKeR




Posts : 25
Join date : 2010-01-04
Age : 34
Location : Constangeles

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:15

Jumper nu e vorba de placu' tuturor, poze nu iti cadea mana... pe mine in special ma deranjeaza alte aspecte ... de care DOAR te instiintez si ti-am zis si ingame: nu inteleg smecheria cu ImmortaL si kundunu Smile, sa zicem ca NU am dreptate, dar daca as avea dreptate, oricum nu ai fii sinucigas sa recunosti si sa te inculpi singur, deci subiect inchis, iti stii mai bine bubele din cap.
Back to top Go down
http://xkickerx.hi5.com
KIcKeR




Posts : 25
Join date : 2010-01-04
Age : 34
Location : Constangeles

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:19

iar se va goli serverul, va ramane guilda Outlawz si dupa iar o sa te intrebi "de ce au plecat pe alt server?"
asta este unul dintre motivele fundamentale Smile
Back to top Go down
http://xkickerx.hi5.com
ALEX
Admin
Admin
ALEX


Posts : 130
Join date : 2009-12-28

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 9:36

KIcKeR wrote:
iar se va goli serverul, va ramane guilda Outlawz si dupa iar o sa te intrebi "de ce au plecat pe alt server?"
asta este unul dintre motivele fundamentale Smile

Chestia asta cu "se goleste serveru" o zic toti cand e ceva ce nu le convine....si automat presupun ca la NIMENI nu convine si ca vor pleca toti.....deci e o cretinatate.

Cat despre event.....am vb cu el despre asta (si nu numai)

Eventuri de acum vor fi 2-3 pe sapt si DOAR cand sunt ON si eu !

Sper ca nu mai are nimeni nimic de zis Smile
Back to top Go down
aburelu




Posts : 10
Join date : 2011-02-10

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 10:22

dupa ce ca omu face event , acu sa va mai aud ca vreti eventuri .. bine le faci Alex gg
Back to top Go down
Balkanik




Posts : 16
Join date : 2011-02-11

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 10:29

aburelu wrote:
dupa ce ca omu face event , acu sa va mai aud ca vreti eventuri .. bine le faci Alex gg



ce atitudine de fan pupinbasist ai Smile
Back to top Go down
KIcKeR




Posts : 25
Join date : 2010-01-04
Age : 34
Location : Constangeles

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 10:31

am un cos pe buca stanga, aburelu il pupi putin? sau tre sa fiu GM?
Back to top Go down
http://xkickerx.hi5.com
aburelu




Posts : 10
Join date : 2011-02-10

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 10:34

KIcKeR ai grija cum vb ca te iau in poola imediat
Back to top Go down
ALEX
Admin
Admin
ALEX


Posts : 130
Join date : 2009-12-28

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeSun 13 Feb 2011 - 10:42

CLOSED !
Back to top Go down
DeepFreeze
Game Master
Game Master



Posts : 3
Join date : 2009-12-28
Age : 34
Location : Constanta

O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitimeMon 14 Feb 2011 - 19:33

Sa imi exprim si eu o parere personala in ceea ce priveste "jobul" de admin...

Ca admin niciodata nu o sa ii multumesti pe toti... asta e clar. Ca sa fi respectat ca admin... macar de majoritatea tre sa te "impui"... singura arma pe care o are un admin fata de un player... e faptul ca poate bana... Acum nu spun ca adminul are rolul numai de a bana... Adminul e acolo numai pentru a respecta anumite limite pe care multi dintre voi sariti peste ele foarte usor. Am mai fost admin pana acu (pe servere chiar importante, nu are rost sa le spun) si nu pot sa zic n-am facut niciodata greseli ... tre sa fi ipocrit sau chiar dobitoc sa spui ca nu ai facut niciodata greseli ca admin.

In ce priveste playeri de mu... acu nu vreau sa generalizez ( sunt multe exceptii... si pentru ei inca mai imi bat capul sa joc mu:P) ...dar cealalta parte din playerii de mu sunt ... la pamant. Uitati ca e doar un "joc" ... nu un mod de viata. Si chiar daca ar fi un mod de viata... cred ca nu sunteti constienti in ce lume traiti Smile... . Toti va vedeti doar interesul... si judecati exact dupa cum va convine... Un admin judeca dupa cum crede ... pentru ca lui nu are ce sa ii convina... el nu castiga nimic... doar pierde... timp... ca voi sa va jucati cum trebuie.

Nu tin partea nimanui aici... e decizia lui ALEX .. si vad ca a luat o decizie.

PS: Mai ganditi si voi inainte sa spuneti.
Back to top Go down
http://muconstanta2.no-ip.org
Sponsored content





O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Empty
PostSubject: Re: O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.   O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi. Icon_minitime

Back to top Go down
 
O Sugestie pe care sper s-o aprobe multi.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sugestie[Veveritza]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MuConstanta :: Discutii :: Sugestii-
Jump to: